Merhaba! Dijitalleşmek İçin Doğru Adrestesiniz!

Google'da Harita'da İlk Sıra

Daha fazla iş demek!

Google Partner Olarak Hizmet veriyoruz, Partnerliğin Ayrıcalıklarından Yararlanmak İster misiniz?

Google Business Profile (Google İşletme Profili )

Yerel İşletmenizin Google’daki Çevrimiçi Varlığı!

Her gün milyarlarca insan yakın çevresinde veya bölgesel olarak yerel işletmelerde bulunan sağlık, alışveriş, gıda, ulaşım gibi ihtiyaçlarını karşılamak ve çok daha çeşitli bilgileri aramak için Google'ı kullanıyor.

Google İşletme Profili (eski adıyla Google My Business) hesabı açmak, Google hizmetlerinde görünürlüğünüzü artırmanın harika bir yoludur. Google İşletme Profilinizdeki bilgiler Google Arama, Google Haritalar’da çevrimiçi olarak yansır. İşletme profili, konumunuz, hizmetleriniz ve ürünleriniz dahil olmak üzere işletmenize dair tüm bilgileri güncel bir şekilde potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkarmanıza olanak tanır.

Neden Bir Google işletme Profili Hesabına İhtiyacınız Var?

Google nihai arama yönlendiricisidir. Google İşletme Profili, yerel bölgelerinde sizinki gibi ürün ve hizmetleri arayan kişilerin işletmenizi bulmasını sağlamaya yardımcı olur.

Google İşletme Profili girişiniz, arama yapanlara işletmenizi nerede ve nasıl ziyaret edeceklerini gösterir. Bir Google İşletme Profili, yerel SEO’nuzu da geliştirir. Özellikle, insanlar Google Haritalar’ı kullanarak yakındaki bir işletmeyi aradığında yerel ve doğrulanmış bir işletme girişinin görünme olasılığı daha yüksektir. Bu da sizden ürün ya da hizmet satın almak isteyen potansiyel yeni müşteriler kazanmanızı sağlar. Doğrulanmış bir işletme profiline sahip olmak aynı zamanda web siteniz için organik sıralamalarda üst sıralarda yer almanızı sağlayacak olan SEO çalışmasına da katkıda bulunacaktır.

Kendinizi potansiyel bir müşterinin yerinde hayal edin. Bu müşteri, işletmenizden 3 blok ötede ve mahallede tam olarak en iyi yaptığınız şeyi arıyor – belki bir arkadaşınız işletmenizi onlara tavsiye etti. Google’da hizmetlerinizi ararlarsa ne bulacaklar?

İşletme Profiliniz aracılığıyla varlığınız, müşterilerin sağladığınız ürün ve hizmetleri keşfetmesine, sizinle iletişim kurmasına ve konumunuzu bulmasına yardımcı olur.

Profilinizdeki Tüm Unsurları Tamamlayın!

Google İşletme Profilinizi oluşturup doğruladıktan sonra, bundan en iyi şekilde yararlandığınızdan emin olmanız önemlidir. Google İşletme Profilinizin yönetimi kadar panel kurulumu ve tüm bilgileri eksiksiz olarak Google Haritalar politikalarına uygun bir biçimde sunmak da Google’daki varlığınızı uzun vadeli olarak koruyacak ve organik olarak üst sıralarda yer almanızı sağlayacaktır.

Eksiksiz Bir Google İşletme Profiline Sahip Olun!

Eksiksiz bir Google İşletme Profiliniz varsa, müşterilerin işletmenizin saygın olduğunu düşünme ve sizleri ziyaret etme olasılığı artacaktır. Google İşletme profiliniz üzerinden müşterileriniz direk olarak sizlerle iletişime geçebilir, randevu oluşturabilir, sipariş verebilir ya da almış olduğu hizmete dair deneyimlerini tüm Google Kullanıcıları ile paylaşabilir.

Google İşletme Profiliniz bir logo ve kapak fotoğrafı içerir. İnsanların markanızı tanımasını kolaylaştırmak için sosyal medyada kullanmış olduğunuz tutarlı resimler kullanın. İşletmenizi daha kolay ulaşılabilir kılmak adına sokak görünümünü ve sunmuş olduğunuz hizmeti açıklayan fotoğraflar ve videolar ekleyin. Çalışma saatleriniz tatiller veya mevsimler arasında değişiyorsa, bunları güncel tuttuğunuzdan emin olun. Google’ın işletme hesabınızı iyileştirmek için sizlere önerdiği güncellemeler olacaktır, bu güncellemeleri kontrol edip sizin için uygun olanları hesabınıza ekleyebilirsiniz.

Google Partner Olarak Hizmet veriyoruz, Partnerliğin Ayrıcalıklarından Yararlanmak İster misiniz?